Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image003

 

DIVADLO V HOSTIVICI A V LITOVICÍCH

 

Úvod -> Divadlo -> V letech 1945 až 1954 -> 1947: Princ s rudou hvězdou

 

 

Princ s rudou hvězdou na čele

Hra o německém barbarství a vítězství nad ním pro děti i dospělé o pěti jednáních s písničkami na nápěvy národních písní

Jaroslav Mácha

 

Základní údaje

 

Hostivice, sokolovna

16. dubna 1947

 

Pořadatel

Tělocvičná jednota Sokol Hostivice-Litovice – dorost

 

Ohlas v tisku

 

Časopis Vzlet 2/1947

DIVADLO.

Divadelní činnost v našich obcích se probouzí. Vítejme ji a usnadněme jí setkání s dobou a náročnějším okolím. Povzbuďme ji kritikou k nové práci, které by se vyvarovala chyb předešlé a jež by pokorně sloužila kultuře a občanům. Pomáhejme jí, aby jim dala nové poznatky a alespoň trochu z krásy umění.

První se odhodlali k činu ti nejmladší – dorostenky a dorostenci místního Sokola. Musíme uznat jejich dobrou vůli a ocenit jejich nadšení a vytrvalost. Scházeli se k pravidelným zkouškám bez napomínání a pobízení, sami bez doprovodu dospělých – opravovali a lepšili své výkony. Jen škoda, že tolik času věnovali nastudování bezcenné hry (J. Mácha: Princ s rudou hvězdou na čele), která svou naivností zesměšňuje válečné i revoluční události. Kulturní práce mladých sokolských pracovníků musí spočívati na opravdu kulturních základech. Jejich ukázněnost a herecké chápání si zaslouží pochvalná slova – nebyla by však příště lepší a výchovnější pěkně zpracovaná pohádka?

[…]

–u–

 

Prameny

Vzlet 2/1947

Rejstřík divadel

 

 

Úvod -> Divadlo -> V letech 1945 až 1954 -> 1947: Princ s rudou hvězdou

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image003