Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image003

 

DIVADLO V HOSTIVICI A V LITOVICÍCH

 

Úvod -> Divadlo -> V letech 1955 až 1964 -> 1963: Sedm výkřiků na moři

 

 

Sedm výkřiků na moři

Drama

A. Casona

 

Základní údaje

 

Sokolovna

Jaro 1962

23. června 1962 – repríza

Osvětová beseda Hostivice

 

Další údaje

 

Ze vzpomínek Václava Vančury:

Bylo těch her v Hostivici za dobu asi patnácti let skutečně dost. Na některé jsem i zapomněl. K tomu doložím jen jediný případ. Měl jsem původně představu, že se mi vryly všechny hry nezapomenutelně do mé paměti. A snažil jsem se tolerovat vzpomínky svého spoluherce Jirky Kocourka. V době své emigrace vyměňoval jsem si s ním dost pravidelně dopisy a Jirka se několikrát v nich zmiňovalo o hře „Sedm výkřiků na moři“. Tuto hru napsal ředitel hostivické měšťanky Miloš Šrámek. A podle Jirky jsme ji měli úspěšně sehrát a Jirka v dopisech připomínal určité příhody, které jsme při té hře zažili. Říkal jsem si, že si to Jirka s něčím plete, ale nechal jsem ho přitom.

Když mi ale Jirka Pergl předával v roce 1992 tu už zmíněnou upomínku na mou divadelní činnost v Hostivici, vidím v ní na jedné straně červeně napsaný titul „Sedm výkřiků na moři“ a vedle toho poznávám sebe na obrázku, kde jsem v uniformě námoř­ního kapitána. Tak jsem v tom kuse přece jen hrál a postupně podle dalších osob na obrázcích jsem si určité detaily přece jen znovu oživil.

 

Z obecní kroniky:

Členové divadelního souboru Osvětové besedy sehráli dne 23. června ve prospěch místní skupiny ČsČK reprisu divadelní hry A. Casony „Sedm výkřiků na moři“. Představení bylo hojně navštíveno a přineslo pěkné herecké výkony.

 

Prameny

Vzpomínky Jiřího Kocourka

Vzpomínky Václava Vančury (přepis v řadě C Pramenů k hostivické historii)

Kronika obce Hostivice 1950–1970 (přepis v řadě H Pramenů k hostivické historii)

 

 

Úvod -> Divadlo -> V letech 1955 až 1964 -> 1963: Sedm výkřiků na moři

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image003