Popis: Popis: Popis: Popis: image003

 

TEXTY PRO HOSTIVICKÝ MĚSÍČNÍK

 

Úvod -> Texty pro Hostivický měsíčník -> HM 6/2020

 

 

Výlety do hostivického okolí

(Hostivický měsíčník 6/2020)

 

Nadcházející léto láká k vycházkám do přírody. Abychom čtenářům Hostivického měsíčníku pomohli s výběrem vycházek po turistických trasách v blízkém okolí Hostivice, přinášíme turistickou mapu se značenými cestami.

 

 

Od hostivického nádraží vede přes Hostivici a kolem Peterkova mlýna červená turistická značka do Řep. Odtud můžeme pokračovat po zelené značce na Bílou Horu (sem vede také modrá značka od ruzyňského nádraží pro ty, kdo by si při výletu chtěli pomoci vlakem) a dále například po červené do Šáreckého údolí.

Na opačnou stranu se z Řep dostaneme po zelené do Zličína, odkud pokračuje na západ žlutá turistická značka po silnici přes Sobín a Břve ke klášteru v Hájku. Zde se připojuje modrá značka od jenečského nádraží, vedená většinou rovněž po silnici. Po žluté můžeme pokračovat až do Dolního Podkozí, odkud vede řada tras údolím Kačáku a okolím. Různými trasami se odtud můžeme dostat i do Unhoště.

Ze Zličína můžeme pokračovat po žluté a zelené přes Chaby do Řeporyj, kam se dostaneme rovněž po červené značce z Bílé Hory přes Motol a Stodůlky.

Severně od Hostivice, až ke Kněževsi, žádné značené turistické trasy nevedou. Najdeme zde až červenou značku z Tuchoměřic přes Číčovice na Okoř. Pěšky se ale z Hostivice do Kněževsi nedá zabloudit, vede tam přímá okresní silnice kolem vojenských pracháren.

Nenašli jste nějakou trasu? Pak se omlouváme, že se v našem příspěvku nepodařilo zaznamenat všechny změny, k nimž došlo od vydání mapy Klubem českých turistů v roce 1925, před 95 lety.

Jiří Kučera

www.hostivickahistorie.cz

 

 

Úvod -> Texty pro Hostivický měsíčník -> HM 6/2020

 

Popis: Popis: Popis: Popis: image003