Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image003

 

SERIÁL HŘÍŠNÍ LIDÉ HOSTIVIČTÍ

 

Úvod -> Seriál Hříšní lidé hostivičtí -> 3. část

 

 

3. část:

Novorozeně ve vlaku

(březen 2013)

 

Dne 17. března 1923 ve 20 hodin se hostivičtí četníci dozvěděli od asistenta Hermana ze zdejší železniční stanice, že ve vlaku, který přijel krátce předtím do Brusky (nádraží Praha-Dejvice), bylo nalezeno novorozeně holčičky opuštěné na záchodě, jehož matka měla vystoupit z vlaku v Unhošti, Jenči nebo Hostivici a prchnout. Vrchní strážmistr vyslal strážmistra Jana Votavu na nádraží do Jenče a strážmistra Jana Nováčka na hostivické nádraží a sám pátral po vedlejších cestách mezi Jenčí a Hostivicí. Votava nalezl na nástupišti jenečského nádraží dvě větší kapky krve a kus novinového papíru zbarveného od krve, čímž zjistil, že rodička vystoupila v Jenči. Ukázalo se ale, že rodička vystoupila původně v Hostivici, ale hned přestoupila do protijedoucího vlaku a odjela s ním do Jenče. Zde následkem slabosti upadla, po chvíli se zvedla a odešla k Hostivici.

Rodička Anna H*** přestoupila na hostivickém nádraží

Zanedlouho byla neznámá nalezena v hostinci Miroslava Nerada v Hostivici. Četníci ji nenechali dopít objednané pivo a odvedli ji na stanici. Zadržená Anna H*** z Karlových Varů jela do Prahy do porodnice, neplánovaně porodila ve vlaku a poté zazmatkovala. Dítě odložila v rozrušení následkem bolestí, nechtěla se ho zbavit.

Četníci umožnili matce, aby se u nich umyla, a před obecního starostu Boušku obstarali od rolníka Chlupatého povoz, na němž Annu H*** odvezli na 1. českou porodní kliniku do Prahy. Dále v zemském nalezinci zjistili, že děvčátko je zdravé. Celý příběh tedy dopadl šťastně.

Zpracováno podle sdělení uloženého ve Státním okresním archivu Kladno ve fondu Okresní úřad Kladno, karton 509, list 87.

 

 

Úvod -> Seriál Hříšní lidé hostivičtí -> 3. část

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image003