Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image003

 

SERIÁL HŘÍŠNÍ LIDÉ HOSTIVIČTÍ

 

Úvod -> Seriál Hříšní lidé hostivičtí -> 8. část

 

 

8. část:

Zabila dítě a byla osvobozena

(srpen 2013)

 

Národní politika přinesla 18. února 1926 následující zprávu ze soudní síně:

Uškrtila dítě. (Před pražskou porotou.) Jak jsme již uvedli ve včerejším odpoledním vydání „Národní Politiky“, zasedla před pražským porotním soudem na lavici obžalovaných 41letá vdova Ludmila N*** z Litovic u Unhoště, která se dopustila vraždy na svém dítěti. Dne 25. […]na m. r. zjistila porodní asistentka Marie Beránková, že obžalovaná porodila ve 2 hodiny v noci zdravou, silnou holčičku, schopnou života, a že druhého dne, když přišla k N***, dítě bylo mrtvé, leželo na pytlích s obilím a jeho tělíčko bylo celé modré.

Porodní asistentka, majíc matku v podezření, že dítě zavraždila, oznámila případ obvodnímu lékaři dru Grösslovi a ten mrtvolu dítěte prohlédl a shledal, že maličká zemřela smrtí udušením. Při tom se nalezla pod kůží stopa strangulační rýhy, prý 2 cm široká, jež osvědčovala, že dítě bylo, neznámo jak, uškrceno. V tom smyslu vypověděli také soudní znalci.

Ludmila N*** zločin vraždy popřela a popírala jej i včera před porotním soudem, jemuž předal, jemuž předsedal p. vrch. r. dr. Hladík. Udala, že dávala druhého dne po porodu dítěti pít a že při tom usnula. Když se probudila, dítě bylo prý již studené. Jak zemřelo, vysvětlit nemohla.

Obžalovaná činí dojem ženy předčasně ustaralé. Pověst její je dobrá. Jest vdova po válečném invalidovi a vychovala čtyři cizí děti.

„Proč bych byla tedy zabíjela dítě své!“ – hájila se s pláčem.

Po řeči státního zástupce p. dra Česáka byly dány porotcům dvě otázky: zda obžalovaná dítě zavraždila zúmyslně a nebo zda svůj čin spáchala v mátohách, v bolestech.

Na první otázku odpověděli porotci dvanácti hlasy ne a na druhou většinou hlasů záporně. V důsledku toho vynesl porotní soud rozsudek osvobozující.

Zpracováno podle novin zveřejněných v projektu Kramerius Národní knihovny ČR (http://kramerius.nkp.cz).

 

 

Úvod -> Seriál Hříšní lidé hostivičtí -> 8. část

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: image003