Popis: Popis: Popis: Popis: image003

 

HOSTIVICKÉ OSOBNOSTI

 

Úvod -> Hostivické osobnosti -> Karel Tampír

 

 

Karel Tampír

* 5. 9. 1897 – † 30. 4. 1973

Předseda Místního národního výboru Litovice v roce 1949

 

image005

 

image007

Kolář státního statku Karel Tampír se narodil 5. září 1897 v Poleni u Klatov. V Litovicích se s ním poprvé setkáváme ve voličském seznamu z roku 1938.

Ještě v únoru 1946 Tampír nebyl členem MNV. V červenci 1946 byl jmenován do národního výboru a zároveň se stal členem zásobovací komise. Od 1. února 1949, kdy dosavadní předseda MNV Jaroslav Pachman odešel na okresní národní výbor, se Tampír stal předsedou MNV Litovice. Nedostatečné podklady z této doby však neumožňují vysledovat počátky Tampírovy politické kariéry.

Po sloučení obcí Hostivice a Litovic k 1. lednu 1950 se Tampír stal členem společného MNV, 12. září 1950 však nebyl zvolen za referenta. Do vyšší funkce se vrátil až po volbách v roce 1957, když byl 31. května 1957 zvolen náměstkem předsedy MNV. V roce 1960 již nekandidoval.

Později se Tampír odstěhoval do Kněžmostu, kde 30. dubna 1973 zemřel.

 

Odkazy

 

Přehled hostivických a litovických starostů a předsedů MNV

 

Prameny

Přehled pramenů

Sdělení vnuka Vojtěcha Rulce z listopadu 2017

 

 

Úvod -> Hostivické osobnosti -> Karel Tampír

 

Popis: Popis: Popis: Popis: image003